…albo
właściciel ;)
Witajcie,
Ostatnio
nie było mi tu po drodze, so many things,
so little time…
Czas
na czytanie skurczył mi się diametralnie, ograniczył do godzin nocnych. By i w ciągu
dnia mieć jakikolwiek kontakt z książką, staram się zaprzyjaźnić z audiobookami,
na razie idzie ciężko ale liczę, że się polubimy.
Przez
ten czas trafiło do mnie parę książek. Większość
zakupów, jedna wygrana i jedna jak ta poniżej – zupełnie niespodziewana.
Moja
czytelnicza frekwencja nie pozwala mi jej zatrzymać, dlatego więc wspólnie z Wydawnictwem
Erica, podjęliśmy decyzję o konkursie. Wierzę, że „Poszukiwana” Małgorzaty Kochanowicz
sprawi komuś czytelniczą radość.
Nie
lubię bawić się w konkursowe zawiłości, nie trzeba mnie lubić, ani też
obserwować. Nie trzeba posiadać bloga (wtedy wystarczy się podpisać i podać @) Dawniej wystarczył sam uśmiech, ale że losowanie jest złe i
karygodne(!) dlatego więc, mam konkursową prośbę:
„Proszę,
podaj tytuł audiooboka, którego Twoim zdaniem warto wysłuchać”
Mile widziane
jedno zdanie tytułem wyjaśnienia, dlaczego ten, nie tamten ;)
„Poszukiwaną”
otrzyma osoba, której propozycja wyda mi się najbardziej interesująca.
Ci,
którzy nigdy nie słuchali audiobooków, mogą bazować na opiniach – recenzjach blogerów.
Nie weryfikuję, po prostu liczę na polecenie dobrego audiobooka. Gatunek
dowolny, tylko żebym z wrażenia żelazkiem czy nożem sobie krzywdy nie zrobiła.
„Konkurs”
potrwa do 19 marca, 20go podam tytuł audiobooka, którego zamierzam wysłuchać i
tym samym osobę, do której trafi „Poszukiwana”.
To pełen zwrotów akcji, mroczny kryminał osadzony w
drobiazgowo naszkicowanym Krakowie na początku XX wieku. Pełen niebezpiecznych
tajemnic, które nie zawsze powinny ujrzeć światło dzienne...
Ja się już z audiobookami oswoiłam i lubię słuchać podczas gotowania:) Polecam książkę podróżniczą - "Burza depcze mi piętach" Doroty Głuskiej. Czyta Elżbieta Kijowska, czyli głos dla ucha przyjemny, a sama opowieść to szczery, pełen przygód i niezwykłych spotkań zapis samotnej podróży po Ameryce Południowej.
OdpowiedzUsuńGeneralnie nie mogę się skupić na słuchaniu audiobooka. Mimo szczerych chęci moje myśli, nie wiadomo w którym momencie szybują w sobie tylko znanych kierunkach i zanim sie zorientuję już nie kojarzę fabuły. Mam wrażenie, że dużo zależy od głosu lektora. Nie powinien byc zbyt monotonny. Jedyna osobą, której udało się skupić na swojej historii moją uwagę była Beata Pawlikowska. Opowiada interesująco i modeluje głos w sposób ciekawy, dlatego mogę polecić jej audiobooki.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
beataalfa@wp.pl
Słuchałam kilku audiobooków i szczerze powiedziawszy strasznie mnie usypiają. Jedynym "czytaczem", który mnie nie ululał, był Piotr Fronczewski, który mi przeczytał Harry'ego Pottera (żeby nie było, to HP czytała również sobie sama).
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
agataadelajda@gmail.com
Z audiobookami to jest tak, że nawet najlepszą książkę może "zarżnąć" źle dobrany lektor, a byle gniota dobry lektor przeczyta tak, że sama nie będziesz wiedziała kiedy książka w ucho wpadnie.
OdpowiedzUsuńJa doświadczenie z audioksiążkami mam małe, ale w ciemno polecam coś czytanego przez Artura Barcisia - słuchałam dwóch książek w jego wykonaniu "Rodzinę Miziołków" J. Olech oraz "Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął" J. Jonassona.
Polecam obydwie - dobra zabawa gwarantowana, ale odradzam słuchanie w czasie posiłków, bo grozi zakrztuszeniem i innymi niemiłymi komplikacjami;)
Co prawda prosiłaś i jeden tytuł ale ja polecę Ci aż 3 ale na swoją obronę mam fakt, że wszystkie należą do tego samego gatunku i po prostu wszystkie 3 warto posłuchać. Audiobooki generalnie bardzo lubię, choć wiadomo, że zły dobór lektora potrafi zepsuć i najlepszą książkę. Z doświadczenia wiem że slabo sprawdzają się też książki bardzo zawiłe. W książce zawsze można wrócić do tego, co niezrozumiałe, w audiobooku bywa to trudne. Książki, które moim zdaniem idealnie nadają się na audiobooki to barne, egzotyczne sagi rodzinne, z historią w tle. Domyślasz się co Ci zaproponuję? Jeden z tytułów to Dziewczęta z Szanghaju - historia dwóch sióstr, które wojna chińsko-japońska zmusza do ucieczki do Ameryki. Ich losy toczyć się będą bardzo różnie a historia po prostu wciąga do reszty. Drugi tytuł to kontynuacja Dziewcząt - Marzenia Joy. W tej części jedna z sióstr będzie zmuszona wrócić do Chin, które diametralnie się zmieniły. I choć nadal jest to historia rodzinna, w tej części nie brakuje wstrząsających opisów trudnych czasów jakie zapanowały w Chinach. Do obu części glos udzieliła ta sama lektorka, dzięki czemu udało się uzyskać dużą spójność obu części. Trzeci tytuł to Tygrysie Wzgórza. To kolejna saga rodzinna, tym razem rozgrywająca się w Indiach. W ubogiej rodzinie na świat przychodzi śliczna dziewczynka. Jej narodziny naznaczyło niepokojące wydarzenie – stado czapli na niebie - zapowiedź trudnego, burzliwego życia. Będziemy jej towarzyszyć przez wiele długich lat, zarówno w chwilach radosnych jak i bardzo bolesnych. I tutaj nie zabraknie odwołań do historii, nie tylko Indyjskiej. Na moment przeniesiemy się nawet do Niemiec które właśnie przeżywają okres fascynacji Hitlerem... Te trzy tytuły polecałam już wielu osobom i póki co wszyscy podzielali mój entuzjazm. Wierzę więc, że i Tobie przypadną do gustu :-)
OdpowiedzUsuńNie przepadam za audiobookami. Nie potrafię sprzątać i słuchać, bo wtedy nie mogę się skupić na treści. Siedzieć i patrzeć w sufit to też nie moje klimaty :) Jak się położę zaraz zasypiam. Mimo to skusiłam się na dwa. "Małe niedole pożycia małżeńskiego" Balzaca i "Moje Indie" J.Kreta. Przy czym polecam ci szczególnie "Moje Indie". Pn pogodynek ciekawie, z dystansem i stylem gawędziarza opowiada o urokach Indii, swoich podróżniczych doświadczeniach i spotkaniach z przeróżnymi ludźmi. Najbardziej podobał mi się ciepły, a nawet nieco kojący głoś Kreta. Słuchało się go z ogromną przyjemnością :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
AUDIOBOOK: HENNING MANKELL, MÓZG KENNEDY'EGO
OdpowiedzUsuńMoże mi nie uwierzycie, ale lubię audiobooki,
kiedy w grę wchodzi ludzkie życie.
W prezentowanym przeze mnie - teorie spiskowe się pojawiają,
które do ich wysłuchania zachęcają.
Można z nich zrozumieć tryby rządzące światem,
dlatego do słuchania zachęcam zatem.
Pozdrawiam
proxi81@gazeta.pl
Dlaczego tu nie trafiłam dzień wczesniej???? Spóźniłam się.... Ale i tak polecę ci audiobooki Ciszewskiego. Jesli lubisz alterantywną historię II wojny św., nieoczekiwane zwroty akcji, kampanię wrześniową, w której Polacy gromią Niemców, niebezpieczną grę wywiadów rosyjskiego i niemieckiego o broń XXI wieku, optymistyczne zakończenie Powstania Warszawskiego - polecam ci trylogię: www.1939.com.pl, Major oraz www.1944.waw.pl. Jest tu wszystko co potrzeba: postacie fikcyje przeplatają się z historycznymi (osobiście to uwielbiam), są żywe i dowcipne dialogi, wartka akcja, zaskakujące rozwiąznia.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Małgosia.
goszka.w@onet.pl